Vyhodnotenie

Šesťnásť pretekárov, šesťdesiatpäť prelezov a tridsať stupňov.
Tak by sa v číslach dal zhrnúť deviaty ročník Kalvaria Cupu na nitrianskej Kalvárii, ktorý sa za sprievodu páliaceho slnka konal v sobotu, 10.9.2016.
Tak ako to už býva, aj tento rok bol najpopulárnejšou trasou lezcov v súťaži na body Veľký kras, ktorý bol prelezený trinásťkrát (teda okrem rýchlostného besnenia) a v závese za ním Malý kras s okrúhlou desiatkou.
Okrem toho, že sa vás pod rozhorúčenou skalou a s prvotnými protestami proti registrácii zišlo šesťnásť, ďalší trinásti si vyskúšali detskú cestu Rampu (a čo je super, neskúšali si to len deti).
Len pre zaujímavosť, lezci v súťaži spolu odliezli spomínaných 65 prelezov a nazbierali 2 230 bodov. Asi netreba ani hovoriť, že polovicu z toho nazbieral Riči Nyéki, pre ktorého budeme musieť vymyslieť nejaký hendikep, lebo takto to už ďalej nejde! Tak či tak, pohár si tento rok odniesol domov opäť on :) A pokiaľ ide o rýchlostné besnenie, ktoré tiež vyhral Riči, po tom ako si uvaril presso na variči, Veľký kras mnohých potrápil, keďže bez ohľadu na kilá madža na rukách, Veľký kras sa už zmenil na utrpenie.
Mnoho ľudí sa prišlo okolo obeda na lezcov aj pozrieť, len škoda, že redaktori z telky dobehli ráno a nevideli, koľko sa vás tam nazbieralo. V každom prípade, my sme to videli a veľmi nás to teší.
Ďakujeme, že ste doniesli svoje laná a expresky a trochu potrápili steny. Ďakujeme, že ste si priniesli deky a klobúky a tešili sa z toho, že to nie ste vy, kto sa na tej skale potí a ďakujeme, že ste doniesli aj svoje deti, ktoré vám teraz môžu píliť uši, že aj oni budú horolezci (alebo horolezkyne,horolezčaťá...).
Celý deň bola nálada pod kalváriou skvelá a hoci dúfame, že nabudúci rok bude možno o tri-štyri (prípadne desať) stupňov menej, snáď sa tam zídeme v ešte hojnejšom počte a s rovnakým nadšením.
Ďakujeme
p.s.: Ďakujeme aj tým, ktorí s nami ostali až do konca a pomohli nám vyzbierať smeti a skultúrniť okolie skaly.
p.s.2: Ďakujeme všetkým, ktorí umožnili, aby aj tento ročník dopadol úspešne. Menovite Janke, ktorá sa starala o registráciu, fotodokumentáciu a priležitostný babysitting. Blchovi za plagat a diplomy. Pali spolu s Borisom a Peťom aj pokosili pod skalou a vyčistili čo to. Pri propagácii na internete pomohol Laci a Blcha. Mišovi za foto a odpratanie smetí. Obrovská vďaka aj za občerstvenie od Agátov.
p.s.3: Prosím všetkých, čo majú nejaké fotky/videá (prípadne kontakty na fotografov), napíšte mi mail na nitralezie[zavinac]nitralezie[bodka]sk. Ďakujem


Fotogalérie:
Fotografi Janka, Peťo, Mišovi
Fotograf Laco
Fotograf nitracity.sk

A kategória

#MenoBody
1.Richard Nyéki1015
2.Matej Števík240
3.Ladislav Boszorád235
4.Ladislav Korček209
5.Pavol Holák164
6.Ján Antl75
7.Martin Gajdoš69,5

B kategória

#MenoBody
1.Peter Vetrák62
2.Matej Koval47
Peter Novák40
3.Ľudovít Gajdoš24
4.Marcel Mesko16,5
5.Michaela Gajdošová13,5
6.Lukáš Bulla10,5
7.Matej Boszorád6
8.Marko Špitálsky3

Rýchlostné besnenie: Veľký kras (5)↑

P.č.MenoČas
1.Richard Nyéki20,59 s
2.Pavol Holák23,27 s
Peter Novák25,71 s
3.Peter Vetrák26,49 s
4.Matej Koval26,7 s
5.Martin Gajdoš32,57 s
6.Ladislav Korček32,89 s
7.Ľudovít Gajdoš34,49 s
8.Ladislav Boszorád36,03 s